Keraminės čerpės

Dasfa ir KoSTOGO PRIEDAI ir PLĖVELĖSKeraminės čerpės

Keraminės (molinės) čerpės  www.cerpes.lt - TIK DIDMENINĖ PREKYBA


1998 m. Vokietijoje po ilgų debatų, kuriuose dalyvavo stogo dangų gamintojai, tyrimų institutai ir bandymų laboratorijos, buvo prieita išvados, kad pati ilgaamžiškiausia stogo danga yra keraminės čerpės. Vokietijoje keraminėmis čerpėmis uždengta 50–55% stogų. Jei pasirinksite keramines čerpes, turėsite prestižinį, ilgaamžį, ekologišką ir estetišką stogą. Restauruojant paminklosauginius objektus, molinės čerpės turi būti naudojamos tam, kad būtų išsaugotas pastatų autentiškumas.

 

UAB DASFA ir Ko importuojamos keraminės čerpės atlaiko ne mažiau 150 šalčio ciklų, o pačių gamintojų teigimu, net iki 400 šalčio ciklų.

Remiantis Lietuvos meteorologų statistika, per paskutiniuosius šešiasdešimt metų vidutiniškai per metus šalyje būna 6–8 šalčio ir atlydžio ciklai. Vadinasi, 400 šalčio ciklų atlaikančios čerpės tarnaus 50–70 metų. Šį tarnavimo laiką galima sulyginti, pvz., su automobilio garantija – 3 metai arba 100 000 km. Tačiau iš tikrųjų automobiliai tarnauja kelis kartus ilgiau.Taip pat yra ir su keraminėmis (molinėmis) čerpėmis.

 

Gaminamos spalvotos ir glazūruotos keraminės čerpės. Nedegtos, dar minkšto molio čerpės apipurškiamos angoba, kurią sudaro skystas molis (95%), priedai (5%) spalvos pakeitimui ir glazūravimui, jei gaminamos blizgančios čerpės. Angoba – skystas molis – puikiai įsigeria į dar minkštos čerpės paviršių. Degimo krosnyje šis paviršinis sluoksnis susilydo su čerpės mase. Taip pagaminama mechaniniam poveikiui atspari spalvota čerpė, kurios spalva visą laiką išlieka tokia pati. Natūralios molio spalvos ir spalvotų čerpių ilgaamžiškumas visiškai nesiskiria.

 

Keraminės čerpės lėtai reaguoja į temperatūros svyravimus. Keraminės čerpės saulėtą dieną per 4–6 val. įkaista iki 30–50°C, o atvėsta per 8–10 valandas. Stogo temperatūra lėtai kinta dėl to, kad keraminės čerpės yra inertiškos. Taigi dėl to vidaus patalpų temperatūra keičiasi švelniai ir tolygiai. Per dieną įšilęs stogas naktį atiduoda savo šilumą patalpai, ir atvirkščiai - per naktį atšalęs stogas dieną saugo nuo saulės kaitros.

 

Kai kurios gaminamos keraminės čerpės turi keturgubas tarpusavio jungtis (falcus), todėl tokiomis keraminėmis čerpėmis užklotas stogas yra visiškai sandarus. Minimalus stogo nuolydis kai kurioms, UAB DASFA ir Ko įvežamoms keraminėms čerpėms gali būti 7°. 

 

Čerpinė danga gerai apsaugo nuo išorės triukšmo, kurį sukelia lietus, kruša, slenkantis sniegas ir kt. Keraminių čerpių danga yra atspari rūgštiniam lietui. Ši danga lengvai ir greitai išmontuojama gaisro atveju, todėl gaisro nuostoliai būna mažesni. Vidutinis 1m² keraminių (molinių) čerpių sveria 42–44 kg. Čerpės tvirtinamos prie grebėstų: kas trečia ketvirta čerpė pritvirtinama nerūdijančio plieno kabliukais.

Keraminės čerpės gaminamos štampavimo ir tempimo būdu. Daug patvaresnės yra štampuotos čerpės. Jų vandens įgeriamumas rimas labai mažas (2,5%), nes molio masė gerai supresuojama.


Keraminės čerpės ABC Klinkergruppe/KDW

Keraminės čerpės ABC Klinkergruppe/KDW

   
LT   EN   RU   LV
UAB DASFA ir Ko Kareivių g. 19-118, LT-09133 Vilnius Tel.+370 5 2031515, el. paštas: info@dasfa.lt Copyright © 2019 DASFA ir Ko. Visos teisės saugomos